Sağlık/Bakım

10 Adımda Basit Güzellik Tüyoları

0

Güzelliğin göreceli bir kavram olduğunu herkes bilir. Bu yüzden güzellik, kişinin kendisini en iyi hissettiği halidir. Ancak yüzyıllardır güzellik konusunda farklı sesler çıkmaya devam etmiş ve algı, her geçen yıl değişmiştir. Peki, güzelliğin tüyoları var mıdır?

Güzellik tüyoları kadınlar için makyajdan, cilt güzelliğine, saç bakımına ya da  günlük hayatın gerçeklerine kadar gidebilmektedir. Her kadının kendisine has yöntemleri olduğu gibi genel geçer güzellik tüyoları da yok değil. İşte sizin için en basit 10 güzellik tüyosunu açıkladık.

  1. Her şeyden önce nemlendirici kullanımında elinizi bol tutun. Cilt yaşlanmasının önüne geçebilmek için bir numaralı kural, kuru kalmayan bir cilt olmaktadır. Üstelik cildinizi nemlendirmek için büyük paralar dökmenize de gerek yok. Cilt tipinize uygun bir nemlendirici satın aldıktan sonra düzenli uygulama ile farklı görebilirsiniz.
  2. Cildinizi nefessiz bırakan fondötenler ve kapatıcılar yerine; hem nemlendiren, hem koruyan, hem de kusurları gizleyen BB veya CC kremleri tercih edebilirsiniz. Cildin sağlıklı kalabilmesi için hava alması gerekir,. Bu ürünlerle nefes almayı sağlamanız daha kolay olacaktır.
  3. Gece yatmadan önce mutlaka tüm gün yüzünüzde kalan makyajı temizleyin. Cildin nefessiz kalmasına neden olan bir diğer önemli etken de makyajla uyumak olacaktır.
  4. Bol bol su içmeye özen gösterin. Günde en az 2 ya da 2,5 litre su içmeniz gerektiğini unutmayın. Su içerek cildinizde nefis bir parlamanın olduğunu görebilirsiniz. Üstelik sağlıklı bir yaşam için de su içmek son derece önemlidir.
  5. Alkol ve sigaradan kesinlikle uzak durun. Bu ürünlerin sağlığınıza verdiği zararları bir kenara bırakırsak; dişlerinizin sararmasına, cildinizin erken yaşlanmasına ve solgun bir görünüm kazanmanıza neden olduğu bir gerçektir.
  6. Düzenli olarak cilt bakımı yapmaya çalışın. Ayda bir defa dahi olsa, cildinizin yenilenmesi ve ölü derilerden kurtulması için bakım aşamalarını dikkatli uygulayın. Bunun için profesyonel yardım alabilir ya da evde, kendi imkanlarınızla cildinize bakım yapabilirsiniz.
  7. Kesinlikle siyah nokta ve sivilceleri sıkmayın. Bu eylemlerin sonucu, genellikle felaketle sonuçlanır. Siyah nokta ve sivilcelerden kurtulmak için onları bilinçsiz bir şekilde sıkmaya çalışmak, daha fazla büyümelerine ya da yayılmalarına neden olabilir. Bunun yerine, düzenli olarak peeling yapın ya da uygun temizleme malzemelerini kullanın.
  8. Uykunuza önem verin. Güzel bir günün anahtarı, iyi alınmış bir uykudur. Bu durum, güzel ve dinlenmiş bir cilt için de geçerlidir. Aynı zamanda, kullandığınız yastık kılıflarını ve çarşafları da temiz tutmanız gerektiğini unutmayın. Uzun süreli kullanım nedeniyle ortaya çıkan mikrop ve bakterilerin cildinize zararı büyüktür.
  9. Bitki çaylarına, özellikle yeşil çaya şans verin. Selülitlerden kurtulmak, toksinlerden arınmak hatta zayıflamak için bile her gün en az bir fincan yeşil çay tüketmeye çalışın
  10. Son olarak, saçlar… Saçlarınız için ayda bir kere elma sirkesi ve soğuk su karışımı uygulayın. Bu sayede doğal bir parlaklık ve güçlü görünüm kazanabilirsiniz.

 

Mutlaka Dikkat Edilmesi Gereken 5 Hijyen Kuralı

Previous article

Aile Ekonomisinde Nasıl Tasarruf Sağlanır?

Next article

Yorumlar

Comments are closed.

You may also like