0

Kariyer, aile, diğer önemli kişilerin taleplerini dengelemek ve hatta bazen iyi görünmek veya belirli bir şekilde davranmak için toplumsal baskılarla başa çıkmak kadınlar için oldukça yorucu olabilir. Hayatında birkaç kilometre taşından geçerken, dışarıdaki her kadının sağlığını her şeyin üzerinde tutması gerekir. “Kendinize iyi bakmak”, çoğu kadının öncelik listesinde 1. sırada yer almasa da, bu yıl sağlığınıza, zindeliğinize dikkat etmeniz ve diğer şeylerin yanı sıra kendinize öncelik vermeniz için “Zamanınız Geldi”.

 

1) Kadınlar, en önemli öğün kahvaltıdır
Biz kadınlar, sağlık ve zindelik ipuçları okumayı seviyoruz, ancak her zaman onları halledecek vaktimiz olmadığını düşünüyoruz. Eh, bunu değiştirme zamanımız geldi. Kahvaltı yapmak size günün geri kalanında enerji sağlamakla kalmaz, aynı zamanda metabolizmanızı da güne hazırlar. Bu nedenle, sağlıklı bir şeyler yapmak ve günün verimli bir şekilde değerlendirmesini sağlamak için sabahları 15 dakikayı kahvaltıya ayırmanız çok önemlidir.

2) Su, Su, Su
Bu ipucu basit görünebilir, ancak sağlıklı bir yaşam için en önemli adımlardan biridir. Susuz kalmamak, sağlıklı fiziksel ve zihinsel işleyişe yol açar. Gün içinde bol su içmek de kendinizi zinde tutmanın anahtarıdır. Dehidrasyonu önlemek için, hatırlatıcı olarak bir su şişesi taşımak en iyisidir. Kendinizi nemlendirmek, kilo vermek veya sürdürmek için de çok önemlidir çünkü sadece açlık hissini azaltmakla kalmaz, aynı zamanda yemek zamanlarındaa daha az yemenize yardımcı olur.

3) Sağlıklı kilonuzu koruyun
Kilo vermek, çoğu kadın için önemlidir. Oldukça yorucu olsa da, sağlıklı bir kiloya ulaşmak ve bunu sürdürmek genel sağlığınız için önemlidir. Fazla kilolu olmak, birçok kronik hastalık riskini önemli ölçüde artırabilir ve yaşam kalitenizi düşürebilir. Bu nedenle, sağlıklı bir kiloyu korumanın en iyi yolu, yemeğinizle iyi bir ilişki kurmak, yeterince uyumak ve düzenli egzersiz yapmaktır.

4) Egzersiz
Kadınlar arasında başlıca ölüm nedeninin kalp hastalığı olduğunu biliyor muydunuz? Bununla birlikte, bu hastalık egzersizle uzak tutulabilir. Kadınlar , kalbin düzgün çalışmasını sağlamak için her gün en az 30 dakika egzersiz yaptıklarından emin olmalıdır . Yürümeyi, koşmayı, bisiklete binmeyi ve dans etmeyi içeren aerobik egzersiz kadın sağlığı için iyidir. Aslında, herhangi bir fiziksel egzersiz biçimi, her zamanki markete koşmak bile hiç yoktan iyidir.

5) İyi ye, iyi yaşa, iyi ol
Kadınlar olarak çoğumuz kendi beslenme ihtiyaçlarımızı ihmal etme eğilimindeyiz. Ailenizin ihtiyaçlarını ilk sıraya koymanız gerektiğini veya belirli bir diyete uyamayacak kadar meşgul olduğunuzu hissedebilirsiniz. Ancak ihtiyacınız olan tüm besinleri yediğiniz gıdalardan aldığınızdan emin olmalısınız. Mümkün olduğunca doğal gıda diyetine yakın yemek yemek istersiniz. Bu, çeşitli taze sebzeler, meyveler, tam tahıllar, et, balık, kümes hayvanları, az yağlı süt ürünleri ve çok sayıda fındık anlamına gelir . Diğer şeylerin yanı sıra, kadınlar genel olarak sağlıklı kemikler ve dişler oluşturmak için çok fazla kalsiyuma ihtiyaç duyar ve yaşlandıkça onları güçlü tutmak için dişlere ihtiyaç duyar. İyi kalsiyum kaynakları arasında süt ürünleri, tahıllar, yeşil yapraklı sebzeler, soya peyniri ve lahana bulunur.

Neden Pilates?

Previous article

5 Başarılı Kadın, İlerlemek İçin En İyi İpuçlarını Paylaşıyor

Next article

Yorumlar

Comments are closed.

You may also like

More in Kadınca