0

Göz altı morlukları birçok insan için ciddi sorun teşkil eden bir rahatsızlıktır. Göz altı morluğu gözlerimizin altındaki derinin olması gerekenden daha koyu görünmesi demektir. Nasıl geçer sorudu da cevabı da birçoklarımız için ciddi önem taşır. Ama bu sorudan önce göz altı morlukları neden olur nasıl geçer sorusuna cevap aramak gerekir.

 

Göz Altı Morluklarının Sebepleri

En önemli ve ilk sebep ailenizden size miras kalmış olabileceğidir yani genetik olabilir. Bir diğer sebep ise göz altındaki cildinizin olması gerekenden ince olmasıdır. Bunlar bizim elimizde olmayan faktörledir fakat bunların yanında bizim kendimize kötü davranmamızdan kaynaklı sebepleri de vardır. Bunların başında kalitesiz makyaj malzemeleri gelir. Aşırı yorgunluk ve stres bunu takip eder yanı sıra fazla alkol tüketimi de göz altı morluğu sorunu getirebilir.  Ayrıca yaşlılık da başka bir faktör olarak karşımıza çıkar.

goz-alti-morluklari-nasil-gecer

Nasıl Tedavi Edilir?

Tedavi için önce sebep bulunmalı ona göre bir tedavi uygulandığında daha hızlı ve sağlıklı sonuçlar elde edilebilir.

Cilt yapınız ince, göz çukurlarınız derin yani morluklarınızın sebebi genetik ise ışık doldurma yöntemi ile morluklarınız giderilebilir. Kolajen yönünden güçlü bir krem de işiniz görebilir. Başka bir yöntem ise göz altı derinize vitamin mineral ve aminoasit yüklemesi yani mezoterapi yöntemi uygulanabilir.

Kalitesiz makyaj, yorgunluk stres gibi sebepler ile göz altı morluğu sorunu yaşıyorsanız kimyasal peelingler kullanmak da bir çözüm olabilir.

Yine K ve E vitamini yönünden güçlü göz altı kremler ve evde uygulayabileceğiniz doğal kürler ile istediğiniz sonuçlara kavuşabilirsiniz. Fakat belirtmek gerek ki bunlardan ziyade sağlıklı ve dengeli beslenme bununla birlikte yeteri oranda su tüketmek de ilk yapmanız gereken şey olmalıdır.

Yıpranmış Saçlar İçin Maske Tarifi

Previous article

Tavuk Sote Tarifi

Next article

Yorumlar

Comments are closed.

You may also like