0

Hemen hemen hepimiz gün içinde kahve tüketiyoruz. Bazen uyanık kalabilmek, bazen arkadaşlarımızla sohbetlerimizi renklendirmek, bazen de cevabını bilmediğimiz soruları fal baktırarak bertaraf etmek için. Ben gün içinde on tane kahve içtiğimi de bilirim, o günü kahvesiz geçirdiğimi de. Fakat bunun en sağlıklı ölçüsü nedir? Kaç kupa içmeliyiz?

Araştırmaları incelediğimizde 24 saatlik dilimde , beş taneye kadar kahve içmek oldukça sağlıklı. Bilinenin aksine ikiden fazla kahve içmek herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Ancak bunun da bazı şartları var. Vücudumuzun dengesini bozmamak için paketli ,marketlerde satılan ürünleri tercih etmemeliyiz. Kahve dükkanlarında ya da güvenilir kuruyemişçilerde satılan kahve daha faydalı birer seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Bunların yanısıra kilo vermede ve tok tutmada etkili olan bazı kahveler var. Kahve metobolizmayı hızlandırdığı gibi sütle birleştiğinde açlığınızı bastırmaya yardımcı oluyor. Buradaki kuralımız; espresso, filtre kahve, V60, Türk kahvesi gibi seçeneklerimizi şekersiz olarak tüketmek. Eğer acıktığınızı hissediyorsanız yine bu kahveleri her markette bulabileceğiniz yağsız veya laktozsuz sütlerle birleştirebilirsiniz. Şekersiz içmekte zorlananlarsa fincanlarına bir çay kaşığı kadar tarçın veya bal ekleyebilirler. Havalar soğumaya başlamışken içinizi ısıtacak bu kahvelerle, keyifli içimler diliyorum!

MUCİZEVİ BİTKİ ÇAYLARI VE YARARLARI

Previous article

Çocuğunuzun Yaşına Göre Kitap Önerileri

Next article

Yorumlar

Comments are closed.

You may also like