0

Sıcak Ağustos ayı Kova burcunda gerçekleşen dolunay ile birlikte önemli bir açılış yapıyor. Kova burcu astrolojide burçlar kuşağının zamanının ötesinde, sıra dışı, yenilikçi, farklı, marjinal burcudur. Kova’yı daha iyi anlamak için bakış açımızı değiştirmek, gelenekçi kalıplardan çıkarıp farklı bir eksene oturtmak gerekir. Modern ve çağın ötesinde düşünmek bu anlayışı destekleyebilir. Öte yandan Kova burcunun da yöneticisi Satürn’dür. Dolayısıyla her ne kadar farklı ve sıra dışı olsa da Kova burcu için Satürn kuralları olan, düzen, disiplin, sertlik, katılık ve sınırlar geçerlidir. Disiplini, kurallarıyla ezber bozan bir yenilikçilik, sıra dışılık diyebiliriz Kova için, sadece bu tanım bile değişik ve farklı değil mi?

Kova burcundaki dolunay yukarıda bu tanım ve anlamları Uranüs ile birlikte daha da zorlayan bir durum ortaya çıkarabilir. Zira bu dolunay beklenmedik ve ani şekilde bir tür yıldırım etkisi yaratabilen elektrikli Uranüs’ten sert bir açı alıyor. Bu sert açı haritalarımızda Kova burcunun yer aldığı alanda önemli değişimleri tetikleyebilir. Dolunaylar duygusallığımızı artıran farkındalığımızı körükleyen zamanlardır. Bu dolunay bu farkındalıkla birlikte ani ve beklenmedik kararlar almamızı, algımızı bir anda ters yüz etmemizi sağlayabilir.

Aşkın, tutkuların, heves ve heyecanların giderek arttığı bir dönemde bu dolunay gelecekle ilgili beklenti ve vizyonumuzu bize hatırlatan bir dolunay olabilir. İçinden geçtiğimiz değişimlerin benliğimize yansımalarını görebilir, kendimizin olduğu kadar etrafımızdakilerin yaşadığı değişim sürecinin de farkına varabiliriz.

Kova burcunun arkadaşlık ve sosyal ilişkileri mercek altına aldığını da unutmayalım. Dolayısıyla bu dolunay sosyal çevremize göz atmamızı, arkadaşlık ilişkilerimizi farklı bir bakış açısıyla değerlendirmemizi sağlayabilir.

Dolunayın burcunuza etkilerine gelecek olursak:

Koç

Burcunuzdaki Mars’ın iyiden iyiye etkisini gösterip sizi enerji bombası haline getirdiği bir dönemden geçerken gerçekleşen bu dolunay sosyal ilişkilerinizle ilgili kararlar almanızı sağlayabilir. Arkadaşlık ilişkilerinizde ani bitişler, başlangıçlar söz konusu olabilir.

Boğa

Burcunuzdaki Uranüs’ün tetiklediği dolunay görev ve sorumluluklarınız, iş yaşamınız ve kariyerinizle ilgili farkındalıkları, gelişmeleri ve bu alanda alacağınız kararları gündeme getirebilir.

İkizler

Bu dolunayda mercek altında uzaklar, yurt dışı ve yabancılarla ilgili konular var. Seyahatlerle ilgili kararlar alabilir, bulunduğunuz ortamın dışına çıkma heyecanı duyabilirsiniz. Bu heyecanın ardında ise yoğun bir duygusal ve bilinçaltı birikimi var.

Yengeç

Dolunayın başrolünde burcunuzun yöneticisi olan Ay varken, bu dolunayın aktörü Uranüs sizde de beklenmedik etkileri beraberinde getirebilir. Bu etkiler daha çok sosyal çevreniz, arkadaşlık ve dostluk ilişkileriniz üzerine olabilir. Ani başlayıp biten dostluklara dikkat.

Aslan

Güneş burcunuzda ilerlerken ışıl ışıl parladığınız bir dönemde karşıt burcunuzda gerçekleşen dolunay dikkatinizi eşinize, ortağınıza, hayat arkadaşınıza ya da en yakın arkadaşınıza yöneltebilir. Aile ve geçmişinizin ani etkilerini bu ilişkiye yansıtabilir ya da zaten yansıttığınızı görebilirsiniz.

Başak

Olayların raydan çıkmış gibi kontrolünüz dışı ilerlediği bir dönemde gerçekleşen bu dolunay tam da her şeyi akışına bırakmışken unutmuş ya da göz ardı etmiş olabileceğiniz detayları, gündelik iş ve uğraşları size hatırlatıyor.

Terazi

Uranüs etkisinde gelişen bu dolunayda beklenmeyeni karşılamaya hazır olun. Özellikle de aşk ve sevdikleriniz konusunda. Aslında bunların hiçbirinin beklenmedik olmadığını fark etmeniz dolunayın enteresan bir farkındalığı olabilir sizin için, zira uzun bir süredir ruhsal bir değişim içindesiniz.

Akrep

Karşınızdaki kişinin, size en yakın olanın ve aynanızın Uranüs etkisinde geçirdiği değişim ve farklılaşma sizi sizden alıyor olabilir. Bu dolunayda bu değişimin aile yaşantınıza olan etkilerini daha iyi görüp anlayabilirsiniz.

Yay

Bu dolunay yakın çevrenizde, dostluk, arkadaşlık ilişkilerinizde gelişen irili ufaklı olaylara işaret edebilir. Gündelik yaşantınızın değişmesiyle birlikte düşünce şeklinizin de uğradığı değişim bu dolunayın en önemli farkındalık anı olabilir.

Oğlak

Ortak maddi konuların giderek önem kazandığı ve getirdiği etkilerin de zaman zaman duygusal krizlere ya da içsel patlamalara dönüştüğü bir dönemden geçerken gerçekleşen bu dolunay size kendi değerinizi, zaten sahip olduklarınızın, yeteneklerinizin değerini anımsatabilir.

Kova

Burcunuzda gerçekleşen Uranüs’lü dolunay aileniz ve ev yaşamınızla ilgili önemli değişimler yaşadığınız, geçmişinizin çalkantılarını taşıyan bir dönemden geçerken size kendinizi, istek ve beklentilerinizi hatırlatabilir. Benlik algınızla ilgili farkındalıkları beraberinde getirebilir.

Balık

Bilinçaltınızı etkileyen bir dolunay yaşayabilirsiniz. Bu dolunayın ruhunuzda fırtınalar koparan duygusal etkilerini tanımlamanız, dışarıdaki yansımalarını açıklamanız zor olabilir. Ancak bunu satırlara, yazıya, müziğe döktüğünüzde müthiş şeyler ortaya çıkabilir.

Kuru Ciltlere Acil Yardım: Kuşburnu Çekirdeği Yağı

Previous article

Akademide Kadın: Farklı Disiplinlerden Kadınların Akademideki Yeri ve Aile Yaşamlarıyla Etkileşimi

Next article

Yorumlar

Comments are closed.

You may also like