El İşiKadınca

Mutfakta Kullanabileceğiniz Dekoratif Parçalar

0

Mutfağınızın hem kullanışlı hem de güzel olmasını ister misiniz? Bu artık çok zor değil. Doğru dekorasyon parçaları ile kusursuz bir mutfağa sahip olabilirsiniz. Kullanabileceğiniz envai çeşit dekoratif parçalar ile yemeklerinizi heyecanla hazırlayabilir, misafirlerinizi keyifle ağırlayabilirsiniz. İşte sizin için mutfağınızda yeni bir dokunuş yaratacak birkaç dekoratif parça önerisi:

Sofra Düzenleyiciler

Şık ve lezzetli sofralar hazırlamak için sayısız sofra düzenleyici parçalar bulabilirsiniz. Tarz peçetelikler , tasarım amerikan servisler ve göz alıcı mumluklarla yemek masanıza bambaşka bir hava katabilirsiniz. Konuklarınızı ağırladığınız güzel sofraları renklendirecek bu düzenleyicileri, mutfağınızın tarzına uygun ya da yemek takımınıza yakışan modellerin seçebilirsiniz.

Tablolar

Mutfağınızda kullanacağınız rengarenk, büyük-küçük tablolarla güne keyifli başlamaya ne dersiniz? Duvarlarınızı süsleyecek çeşit çeşit tablolar ya da posterlerle mutfağınızı daha estetik hale getirebilirsiniz. İştah kabartan meyve resimleri ya da içinizi açacak nefis farklı bir natürmort çalışması oldukça şık duracaktır.

Yazı Tahtaları

Dekoratif yazı tahtaları ile mutfağınızda hem düzenli hem de eğlenceli bir ortam yaratabilirsiniz. Alışveriş listeleriniz ya da küçük mesajlarınız için kullanabileceğiniz çok sayıda farklı tasarımda yazı tahtası bulabilirsiniz. Duvara asabileceğiniz bu tahtaların buzdolabı ya da mutfak dolaplarına yapıştırılan modelleri de var.

Saklama ve Düzenleme Araçları

Evinizin her alanında hayat kurtarıcılardan olan saklama ve düzenleme araçları, mutfaklarda da kullanışlı parçaların başında geliyor. Sepet, saklama kutuları ya da dolap içi raflarla hem alanları verimli değerlendirebilir hem de düzenli bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Mutfak Tekstili

Mutfak dekorasyonunun hiç şüphesiz yıldız parçalarını, tekstil ürünleri oluşturur. Sofralarınızdan pencerelerinize dolap raflarınızdan buzdolabınızın üstüne kadar kullanabileceğiniz çok sayıda parça bulabilirsiniz. Mutfak dolaplarınızı uygun renkte bir masa örtüsü seçerek ön plana çıkarabilirsiniz. Ayrıca renk renk havlular, fırın eldivenleri ve mutfak önlükleri de vazgeçilmezlerinizden birkaçı olacaktır.

Çiçekler

Tabii ki, mutfağın güzelleşmesini ve neşelenmesini sağlayabilmek için kullanılabilecek en iyi dekoratif parça çiçekler olacaktır. Sevdiğiniz çiçeklerin sürekli yanınızda olması, hem nefis yemekler için ilham olabilir hem de mutfakta geçirdiğiniz zamanı renklendirebilir.

Kavanoz Kapakları

Bütün gün uğraşıp hazırladığınız leziz reçellerinizi sakladığınız kavanozları süslemek muhteşem olmaz mı? Bunun için bulabileceğiniz birbirinden güzel kavanoz kapakları ile mutfak raflarınızı renklendirebilirsiniz.

Mutfağınız evinizin en rahat ve mutlu olabileceğiniz yerlerinden biridir. Enerji dolu bir gün keyifli mutfaklarda başlar. Dekoratif parçaların yardımı ile sizi yansıtan, klas bir mutfak tasarlayın ve harika bir günün tadını çıkarın.

 

Çikolatalı Puding Tarifi

Previous article

Mutlaka Dikkat Edilmesi Gereken 5 Hijyen Kuralı

Next article

Yorumlar

Comments are closed.

You may also like

More in El İşi