0

 

aile, aşındırmak, aşınmak içeren Ücretsiz stok fotoğraf

Sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürdüğünüzü mü düşünüyorsunuz? Ara sıra yoldan sapmanın yanı sıra, çoğumuz sağlığımızı iyi (veya en azından iyi) yeme alışkanlıkları ve fiziksel aktiviteye uymayı başardığımızda sürdürmek için adil bir iş yaptığımızı düşünüyoruz . Ama bu sağlığın dikkate alınması için yeterli mi?
Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, çok az yetişkin aslında sağlıklı bir yaşam tarzı kriterlerini karşılıyor.

Araştırmacıların sağlıklılık için dört anahtarını ne kadar iyi ölçtüğünüzü görün:

Sigara içer misiniz?
Sağlıklı kilonuzu koruyabiliyor musunuz veya sağlıklı bir kiloya ulaşmak için başarıyla kilo veriyor musunuz?
Günde en az 5 porsiyon meyve ve sebze yiyor musunuz ?
Haftada 5 kez 30 dakika veya daha fazla egzersiz yapıyor musunuz ?
İyi haber şu ki, biri hariç hepsi Kilo Verme Kliniğinin ayrılmaz bir parçası olduğu için bu davranışlar size yabancı olmamalıdır. Kilo Verme Kliğine danışarak güzel bir sonuç elde edebilirsiniz.

Herkes sigara içmenin sağlığınız için kötü olduğunu bilir . Hiç nikotin bağımlısı olmayan şanslı kişilerden biriyseniz, arkaya yaslayın. Sigara içenler, umarım alışkanlığınızdan kurtulmak için gayretle çalışıyorsunuzdur. Dumansız bir yaşamın sağlığınız ve çevrenizdekiler için önemini küçümsemek imkansızdır.

Dişlerinizi ve diş etlerinizi sağlıklı ve hastalıksız tutmak için her gün fırçalayın ve diş ipi kullanın .
İyi bir gece uykusu alın . İyi dinlenmiş insanlar sadece stresle daha iyi başa çıkmakla kalmaz, aynı zamanda iştahlarını daha iyi kontrol edebilirler. Araştırmalar, uykusuzluğun ” açlık hormonlarımızı” dengesiz hale getirebileceğini ve muhtemelen aşırı yemeyi tetikleyebileceğini göstermiştir.
Düzenli aile yemeklerinin tadını çıkarın . Bu, ebeveynlerin iyi birer rol model olarak hizmet etmelerini sağlar, daha besleyici yemeyi teşvik edebilir ve canlı sohbetlere zemin hazırlayabilir. Aileye ve / veya arkadaşlara bağlı olmak, sağlıklı bir yaşamın güçlü bir yönüdür.
Günde birkaç kez yüksek sesle gülümseyin ve gülün . Sizi topraklı tutar ve aksi takdirde sizi deli edecek durumlarla başa çıkmanıza yardımcı olur. Bu mutlu duyguları ortaya çıkarmak için çizgi roman okuyun, bir komedi izleyin veya şakalar yapın.

aerobik, aktif, aktivite içeren Ücretsiz stok fotoğraf
Her gün en az 10-20 dakika meditasyon yapın, dua edin veya başka şekilde teselli bulun . Tefekkür ruhunuz için iyidir, günlük yaşamın talepleriyle başa çıkmanıza yardımcı olur ve hatta kan basıncınızı düşürmenize yardımcı olabilir .
Bir adımsayar alın ve sizi yürümeye, yürümeye motive etmesine izin verin . Kaç dakikalık aktiviteye ihtiyacınız olduğunu unutun; gününüze daha fazla adım sığdırmak için elinizden gelen her şeyi yapın. Nasıl elde ederseniz edin, fiziksel aktivite stresi azaltmanıza, kalori yakmanıza ve özgüveninizi artırmanıza yardımcı olabilir.
Dik durun . Dik durur ve karın kaslarınızı sıkılaştırırsanız 5 kilo daha hafif görüneceksiniz. Ne zaman yürürseniz, hareketten en iyi şekilde yararlanmak için “uzun ve sıkı” düşünün.
Yogayı deneyin . Pozlar, gücü ve esnekliği artırmaya ve dengeyi geliştirmeye yardımcı olur. Bunlar özellikle yaşlı insanlar için kritik alanlardır ve hem erkekler hem de kadınlar bundan yararlanabilir.
Proteini güçlendirin . Bu besin, beslenme planınızın önemli bir parçasıdır ve toplam kalorinizin% 10-% 35’ini oluşturabilir. Protein karnınızda uzun süre kalır; yüksek lifli yiyeceklerle birleştirirseniz daha az kalori alırsınız. Küçük porsiyonlarda kuruyemiş, az yağlı süt, fasulye, yağsız et, kümes hayvanları veya balığın tadını çıkarın.

6 Aydan Sonra Bebeklere Yedirilebilecek Sebzeler Hangileridir?

Next article

Yorumlar

Comments are closed.

You may also like