0

Kadınların en mutlu olduğu yerlerin arasında mutfak gelir. Ailesi için birbirinden leziz yemekler, tatlılar yaparak onları mutlu etmeye çalışırlar. Her gün yemek düşünüp, yemeğin arkasına da atıştırmalık bir şeyler düşünen kadınlar için mükemmel bir tarifimiz var. Bu tarifin adı tahinli kurabiye. Az çok her birey tahinin ne kadar lezzetli, tatlı ve faydalı olduğunu bilmektedir.

Peki bunu hiç kurabiye içerisinde denediniz mi?

İşte sizlere bu yazımızda tahin ile kurabiyenin müthiş buluşma hikayesinin anlatacağız.

Bunun için ilk önce gerekli olan malzemeler ile başlayalım.

MALZEMELER:

4 su bardağı un

1 su bardağı tahin

1 paket vanilya

1 su bardağı pudra şekeri

½ çay bardağı Ayçiçek yağı

Görüldüğü üzere malzemelerimiz çok az. Yani maliyeti düşük lezzeti büyük bir lezzet arıyorsanız sizleri hiç bekletmeden nasıl yapıldığını anlatalım.

Öncelikli olarak lezzet verici tahini pudra şekeri ve ayçiçeği yağı ile bir kapta karıştırın. İyice karıştırdıktan sonra üzerine un ile vanilyayı ilave edin. Tüm malzemeleri harmanlayın. Şu an bile görüntüsü enfes bir resim çizdik. Hazırlamış olduğunuz bu malzeme karışımını ceviz büyüklüğünde parçalara ayırın ve avuç içinizde yuvarlayarak şekil verebilirsiniz. Bu şekli istediğiniz şekilde verebilirsiniz. Dilerseniz elinizde yuvarlayıp oval bir şekil verebileceğiniz gibi şekil kalıpları alıp yıldız, kalp, kelebek gibi şekillerde verebilirsiniz. Şekil verme işleminden sonra hazırlanan kurabiyelerin üstüne isteğe göre çam fıstığı hafif bir şekilde baskı yaparak yerleştirilir. Bu hamle hem lezzet hem de mükemmel bir görüntü sağlayacaktır. Kurabiyeleri yapacağınız fırın tepsisini bir kağıt ile kaplamanız gerekecek. Bu kağıdı yağlayarak fırın tepsisinin üstüne serebilirsiniz. Ve hazırladığınız kurabiyeleri aralıklı bir şekilde yağlı kağıdın üstüne yerleştirin. Önceden biraz ısıtılmış olan 170 derece ısıdaki fırına sürülen kurabiyeler, yaklaşık 25 dakika üzerleri rengini alıp çatlayana kadar pişmesi beklenir. Ve pişme işlemi bittikten sonra kurabiyelerinizi ılık bir şekilde servis edebilirsiniz.

Damla Çikolatalı Pasta Tarifi

Previous article

Kadayıflı Muhallebi Tarifi

Next article

Yorumlar

Comments are closed.

You may also like

More in Tarifler