0

Yıpranmış Saçlar İçin Maske Tarifi

Saçların en büyük düşmanları, kimyasal içerikli ürünler, boyalar ve şekillendirme aletleridir. Saçlarının düz olmasını isteyenlerin düzleştirici ve fön sayesinde, kıvırcık ve dalgalı saçlı olmak isteyenler de maşa sayesinde saçları büyük oranlarda yıpranmaktadır.
Yıpranmış saç, plastik gibi bir görünüme sahip olup kırıklarla dolu bir saçtır. Asla şekil verebilmek mümkün değildir. Yıpranmış saçın alabileceği saç modelleri sınırlıdır. Çok fazla seçenek yoktur bu yüzden. Daima yapılmak ve görünmesi istenen saç, yumaşacık ipeksi saçlardır. Fakat herhangi bir nedenden ötürü yıpranmış saç, kuru ve oldukça serttir. Banyodan sonra aşırı kabarır ve dokunulduğunda halıya dokunmuş gibi bir izlenim bırakır. Saçları onarmak ve eski haline getirmek zor ama imkansız değil. Buna birçok örnek vardır. Saçlar toparlanabilir yani. Bunun için nefes alması, yorulmaması gerekir. Kısaca kuaför işlemlerinden, şekillendirme aletlerine saçı yoracak her şeyden uzak durmanız gerekir. Özellikle de saçın toparlanma sürecinde.

“Gel gelelim maskemize”

 

yıpranmış-saclar-icin-maske-2

– 2 tatlı kaşığı zeytin yağı
– 150 gr kaynatılmış yeşil ceviz kabuğu püresi.
– Bir tatlı kaşığı badem yağı
– Bir tatlı kaşığı argan yağı
– Bir çay kaşığı sarımsak yağı
Tüm bu malzemeleri karıştırıp üstünü streçle kaplayın. 30 dk boyunca karışımı bekletin. Daha sonradan beklettiğiniz bu karışımı saçınıza sürüp 3 saat boyunca bekleyin. Ve sonrasında gidip durulanın.
Bu maske ile en kısa zamanda onarılmış bir saça sahip olabilirsiniz.

Beyazlatıcı Doğal Yüz Maskeleri

Previous article

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer

Next article

Yorumlar

Comments are closed.

You may also like